Bieżące informacje – styczeń 2024

Szkolenie OSRN dla pośredników w obrocie nieruchomościami

1 lutego 2024 roku (czwartek) odbędzie się w Centrum Dialogu Społecznego w Opolu przy ul. Damrota 1 szkolenie dla pośredników (biur nieruchomości) poświęcone obowiązkowi wprowadzenia i okresowego uaktualniania wewnętrznych procedur przeciwdziałania prania pieniędzy. To bardzo ważne zagadnienia.

Sam brak wdrożonych w każdej firmie procedur i ich okresowego uaktualniania oraz nieprzestrzeganie bezwzględnie wymaganych min. ocen ryzyka i innych wymogów naraża każdego pośrednika (biuro) na bardzo dotkliwe konsekwencje finansowe a także karne.

Dla przykładu w ostatnim czasie nałożono kary na duże podmioty po kilkaset tysięcy złotych a na pojedynczych przedsiębiorców po kilka lub kilkanaście tysięcy.

Każdy z uczestników otrzyma wymagany prawem certyfikat uczestnictwa.

Szczegóły na stronie OSRN: www.osrn.pl

………………………………………………………………………

Kurs licencyjny dla pośredników i zarządców nieruchomości

3 lutego 2024 roku rozpocznie się kolejny kurs licencyjny dla pośredników i zarządców nieruchomości organizowany zgodnie z Minimum programowym F-PPRN. Wszystkie zajęcia odbywać będą się online w trybie weekendowym.

Cena kursu wynosi jeszcze 980 zł brutto dla jednego zawodu, a w przypadku łącznego uczestnictwa dla obydwu zawodów 1480 zł brutto. Istnieje możliwość finansowania przez PUP.

Po ukończeniu kursu odbędą się egzaminy licencyjne.

Formularz zgłoszeniowy i pozostałe informacje do pobrania na stronie: www.akademianieruchomosci.net

…………………………………………………………………………

Szkolenie PTEiDRN dla zarządców nieruchomości

8 lutego w godz. 10 – 14 odbędzie się szkolenie dla zarządców w trybie online „Zebranie wspólnoty mieszkaniowej” prowadzone przez Tomasza Mrożka. Szkolenie ma za zadanie przekazać uczestnikom praktyczne kompendium wiedzy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia zebrania właścicieli lokali (zebrania wspólnoty).

Każdy z uczestników otrzyma stosowne zaświadczenie.

Szczegóły i zapisy: https://profesjonalista.net/zebranie-wspolnoty-mieszkaniowej-2/

…………………………………………………………………………

Jubileusz 25-lecia OSRN

Zarząd Stowarzyszenia od stycznia 2024 roku podejmuje działania związane z przygotowaniem obchodów 25-lecia Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości założonego w 1999 roku. Stowarzyszenie zrzeszone jest w Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości w Warszawie.

W ramach jubileuszowych obchodów odbędzie się Regionalna Konferencja Rynku Nieruchomości. Przygotowujemy wystąpienia do potencjalnych patronów obchodów jubileuszowych jak i potencjalnych sponsorów. Planujemy także uhonorowanie wyróżniających się postaci rynku nieruchomości oraz współpracujących organów i instytucji.

Przeprowadzony zostanie także II Publiczny Plebiscyt w kilku kategoriach: przyjazny zarządca, przyjazny pośrednik, przyjazny deweloper a także przyjazny urząd i przyjazny bank. W kolejnych wydaniach ORN będziemy publikować regulamin plebiscytu i nominowanych w poszczególnych kategoriach.